دانشکده الهیات دانشگاه فردوسی مشهد میزبان رئیس دانشگاه اشراق افغانستان

7-6

7-60

پیرو تفاهم نامه دانشگاه اشراق استان هرات با دانشگاه فردوسی مشهد، روز یکشنبه هیئتی متشکل از رئیس دانشگاه اشراق و دو تن از اساتید این دانشگاه با دکتر غلامرضا رئیسیان رئیس دانشکده الهیات و معارف اسلامی دیدار کردند.
در این نشست دکتر عبداللهی رئیس دانشگاه اشراق ضمن تشکر از فرصت فراهم آمده و همکاری های گذشته دانشکده الهیات با دانشگاه اشراق در زمینه ارسال منابع و کتابهای مورد نیاز، اظهار امیدواری کرد در فرصت کنونی سطوح بالاتری از همکاری ها بین دو مرکز را شاهد باشد. وی ضمن برشمردن رشته های دانشگاه با اشاره به دشواری هایی که در سالهای اخیر از سوی دولت متوجه دانشگاه اشراق بود، فرصت پیش آمده برای همکاری های بیشتر بین این دو مرکز را مغتنم دانست.
دکتر رئیسیان ضمن قدردانی از تلاش های صورت گرفته در دانشگاه اشراق، مسئولیت گروه الهیات دانشگاه اشراق را بسیار مهم ارزیابی کرد و اظهار امیدواری کرد در نشست پیش رو با ریاست دانشگاه، نسبت به توسعه همکاری ها پیگیری های لازم انجام شود.
در ادامه دکتر مهدی مجتهدی استادیار گروه تاریخ و تمدن ملل اسلامی دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به تأسیس مرکز خراسان شناسی در دانشگاه فردوسی مشهد و اتمام مقدمات پذیرش دانشجو در رشته خراسان شناسی در دانشکده الهیات در سال آینده، این فرصت را به عنوان یکی از نقاط مشترک مهم دو دانشگاه برشمرد که می تواند ضمن تبادل استاد و دانشجو به انجام پژوهش های مشترک منجر شود.
آقای سلطانی هروی، مدیر فرهنگی و ارتباطات دانشگاه اشراق، با اشاره به 800 اثر تاریخی و موقوفات مربوط به حضرت رضا علیه السلام در استان هرات، توسعه روابط این دو مرکز علمی را ضروری دانست. وی با اشاره به جایگاه ممتاز دانشگاه اشراق در میان اقشار مختلف مردم و اعتمادی که طی این سال ها ایجاد شده است، از آن به عنوان سرمایه ای یاد کرد که در این برهه، همکاری دانشگاه فردوسی مشهد می تواند در تداوم و گسترش آن نقشی مهم ایفا کند.
لازم به ذکر است که دانشگاه اشراق به عنوان اولین و مهمترین دانشگاه غیردولتی غرب افغانستان در ۱۱ سال اخیر پذیرای دانشجویانی از همه اقوام و مذاهب افغانستان است و در سال های اخیر روابط خوبی با دانشگاه فردوسی مشهد داشته است.

 

 

تعداد کل بازدید:
۱۲۱۷۳۸۶
تمامي حقوق اين سايت متعلق به دانشکده الهيات و معارف اسلامي شهيد مطهري دانشگاه فردوسي مشهد مي باشد
دانشگاه فردوسی مشهد