حضور رئیس دانشکده الهیات در جمع اساتید و دانشجویان دانشگاه اسلامی علوم و فنون کشمیر

دکتر غلامرضا رئیسیان رئیس دانشکده الهیات دانشگاه فردوسی مشهد روز پنجشنبه 23 خرداد در جمع اساتید و دانشجویان دانشگاه اسلامی علوم و فنون کشمیرگفت: دعوت به وحدت و اتحاد از تعالیم اصلی قرآن کریم است.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر رئیسیان؛ در جمع اساتید و دانشجویان دانشگاه اسلامی علوم و فنون کشمیر در جریان سفر به کشور هند به همراه ریاست دانشگاه مذاهب اسلامی با موضوع "روش شناسی فهم قرآن" و "روش های تفسیر قرآن کریم" به سخنرانی پرداخت.

 وی در این همایش به نقش قرآن کریم در جوامع اسلامی و همچنین به روشهای تفسیر قرآن کریم پرداخت و بیان داشت: قرآن دو نقش اساسی در زندگی مسلمانان دارد. نقش اول به عنوان منبع اصلی تفکر و آموزه های دینی مسلمانان است و نقش دوم قرآن کریم عامل وحدت مسلمانان است.
 
دکتر رئیسیان افزود: اگر مسلمانان به قرآن چنگ بزنند و عمل کنند جامعه اسلامی امت واحده خواهد بود چرا که جزو تعالیم اصلی قرآن کریم همین است که همه را دعوت به اتحاد و وحدت می کند.
 
عضو هیئت علمی دانشکده الهیات دانشگاه فردوسی مشهد در خصوص روشهای تفسیر قرآن کریم نیز به چهار روش تفسیر قرآن به قرآن، روش تفسیر قرآن به سنت، تفسیر با عقل و روش تفسیر از طریق شهود اشاره کرد.

وی با اشاره به آیات ۷۷ و ۷۸ و ۷۹ سوره مبارکه واقعه در این ارتباط، گفت: از این آیات شریفه می توان فهمید که قرآن دارای دو سطح و لایه است که یکی سطح نازل و یات حقیقت نازله که در قالب زبان عربی به مدت ۲۳ سال بر پیامبر اکرم نازل شده است و سطح متعالی و بالاتر قرآن کریم که  از آن قسمت "فی کتاب مکنون..." قابل استفاده است که آن مرحله را هر کسی دسترسی ندارد مگر افرادی که روح و جان و دل شان را پاک و مطهر ساختند.

23 دانشگاه اسلامی علوم و فنون کشمیر

تعداد کل بازدید:
۸۱۰۸۵۷
تمامي حقوق اين سايت متعلق به دانشکده الهيات و معارف اسلامي شهيد مطهري دانشگاه فردوسي مشهد مي باشد
دانشگاه فردوسی مشهد